Prawdopodobnie w podwarszawskim Legionowie powstanie 70-łóżkowy szpital będący filią działającego w Warszawie Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej (WIML). Lecznica miałaby powstać w pobliżu obecnie działającej w Legionowie Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej (WSPL).

Ogólnodostępna filia działającego na warszawskich Bielanach Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej (WIML) najprawdopodobniej zbudowana zostanie na tyłach Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej (WSPL) na Piaskach, zaś sama przychodnia z chwilą powstania tej placówki stanie się przychodnią przyszpitalną.

W filii szpitala WIML przyjmowani byliby nie tylko wojskowi. Placówka oferowałaby podstawową pomoc medyczną m.in. w zakresie chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych i izby przyjęć.

Szacuje się, że Legionowska placówka mieściłaby 70 łóżek. Mają się w nim znaleźć 4 kliniki, w tym na pewno oddziały chirurgii ogólnej i chorób wewnętrznych oraz izba przyjęć. Nad specjalizacją medyczną pozostałych 2 oddziałów prowadzone są obecnie negocjacje. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do szefa resortu obrony narodowej.

Symboliczny kamień węgielny pod realizację tej inwestycji wkopany zostanie w sierpniu 2019 r.

źródło: rynekzdrowia.pl

Share →