Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy zaapelował w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne spotkanie z lekarzami w sprawie sytuacji związanej z wypowiadaniem klauzul opt-out.

„Zarząd Krajowy OZZL wysłał pismo z gratulacjami z okazji Jego wyboru na stanowisko Prezesa Rady Ministrów. W piśmie przedstawiliśmy również nasze nadzieje, obawy i oczekiwania związane z treścią expose Pana Premiera i zapowiadanymi działaniami nowego rządu w ochronie zdrowia” – czytamy w dzisiejszym (14 grudnia) komunikacie Związku.

OZZL zaapelował również do premiera „o pilne spotkanie z lekarzami w sprawie kroków, które zapobiegną paraliżowi wielu polskich szpitali wskutek dostosowania czasu pracy lekarzy do powszechnie obowiązujących norm”.

Jak podała w środę (13 grudnia) wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, klauzulę opt-out wypowiedziało ok. 10 proc. lekarzy rezydentów; jeśli chodzi o wszystkich lekarzy, skala wynosi ok. 4 proc. Zwracając się do przedstawicieli rezydentów, zadeklarowała: – Jesteśmy gotowi do dalszych rozmów.

źródło: rynekzdrowia.pl

Share →