Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy ostrzega dyrekcje szpitali, które nie chcą zaakceptować wypowiadania klauzuli opt-out, że w razie nacisków na lekarzy sprawę zgłosi do Państwowej Inspekcji Pracy.

W oświadczeniu ZK OZZL przyznaje, że lekarze z różnych szpitali informują związek o naciskach, z jakimi się spotykają ze strony kierownictwa szpitali w związku z wypowiadaniem klauzuli opt-out. Ich celem jest zastraszenie lekarzy, aby nie korzystali z przysługujących im uprawnień do pracy w wymiarze nie dłuższym, niż 48 godzin tygodniowo.

Zwracamy uwagę dyrektorom szpitali, że działania lekarzy rezydentów nie są wymierzone przeciwko konkretnym szpitalom i nie mają na celu dezorganizacji pracy, ale wręcz przeciwnie, mają trwale poprawić ich funkcjonowanie – czytamy w oświadczeniu Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

OZZL ostrzega jednak, że przypadki takich nacisków na lekarzy będą skutkować zgłoszeniami przez Zarząd Krajowy OZZL wniosków do Państwowej Inspekcji Pracy.

źródło: rynekzdrowia.pl

Share →