Na 1200 pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej obniżki dotknęły 500. Dyrekcja miała do wyboru zwolnienia lub cięcia płac.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (COZL) walczy o płynność finansową. Dzięki obniżkom wynagrodzeń szpital zaoszczędzi miesięcznie ok. 780 tys. zł – poinformował w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

10 osób nie przyjęło wypowiedzenia warunków pracy i płacy, tym samym rezygnując z zatrudnienia w COZL. Są wśród nich lekarze, laboranci, sanitariusze, salowe. Z kolei 30 osób było w takiej sytuacji, że nie osiągały minimalnego pułapu wynagrodzenia w szpitalu, więc trzeba podnieść im pensje.

Obniżki płac w COZL skomentował marszałek Sławomir Sosnowski. Nawet po obniżkach zarobki w COZL należą – według marszałka – do jednych z lepszych w ochronie zdrowia w mieście.

Poza próbami robienia oszczędności brakuje koncepcji rozwoju centrum. Przyczyną ich braku, według marszałka jest niepewna sytuacja finansowa całej służby zdrowia m.in. w kontekście planowanej likwidacji NFZ.

źródło: rynekzdrowia.pl

Share →